Pardus... Özgürlük İçin...
<

Yeniden bir web 2.0 girdisiyle burdayız efendim. Uzun zamandır bu konuda bir şeyler yazmıyordum çünkü bir "hype" olarak sitenin başına "beta" diyen, bir parça şıkıdımlı arayüz sunan, rss ve etiketler kullanarak aynı işi yapan tonla uygulama basmıştı ortalığı.

Benim gibi düşünen başkalarıda varmış üstelik sadece düşünmekle kalmayıp çeşitli "web 2.0" uygulamaları da geliştirmişler :)

Bunların başında bullshitr geliyor. Sizin için web 2.0 iş planınıza koyacağınız cümleler üretiyor. Burdan aldığınız ip uçlerı yetmiyorsa bir de buzzphrase'ı deneyin. Tabiki "web 2.0" uygulamanız için isme ihtiyacınız var. Bunun içinde size Web Two Point Oh! öneririm. Sadece site isminizi önermekle kalmıyor, uygulamanızın içeriğine dair de fikirler sunuyor. Vee geriye kalan son şey afilli bir logo. Bunun içinde Web 2.0 Logo Creatr'ı ziyaret etmeniz yeterli...

***


Bütün bunların yanında, açık API'si ve modül desteğiyle başarılı bir internet masaüstü ortamı sunan, en sevdiğim web 2.0 uygulaması Netvibes artık Türkçe desteğine sahip.

***


Hazır haber veriyorken, Firefox eklentisi Tag editor'ün 0.6 sürümüyle Firefox 2.0 desteği kazanmış olduğunu da bildireyim..
/p>
<

<1yorum:

<< Geri dön

< <